Zapraszamy Cię do pomagania z nami, pomaganie jest dobre, pomaganie jest cool i na czasie, pzyłącz się do nas, pomóż nam pomagać innym.

Wesprzyj nas na PATRONITE PAYPAL

Udostępnij nasze treści FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TIK TOK

Nikt nigdy nie stał się biedniejszy pomagając innym” Anna Frank

Jesteśmy prężnie rozwijającą się organizacją, skupiająca w swoich szeregach osoby z różnych stron świata i w różnym wieku, ale wszyscy jesteśmy ,,młodzi duchem,, i mamy głowy pełne pomysłów. Jeżeli chcesz znależć się w naszej barwnej wielokulturowej ekipie, dołąacz do nas.

NEWSLETTER

Dzałamy od 2017 roku, zaczęliśmyod działań lokalnych, poprzez promocję naszej kultury i regionu oraz propagowanie postaw obywatelskich, aż do pomocy naszym gościom zza wschodniej granicy.

Na pewno na tym nie skończymy, dopiero zaczynamy się rozpędzać. W najbliższym czasie zamierzamy zbudować most humanitarny pomiędzy europą zachodnią a Ukrainą, którego sercem będzie nasz region – przepiękne Kaszuby.

Pomagając nam możesz stać się jego częścią.

Utworzyliśmy Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach oraz Centrum Wsparcia Uchodźców w Gdańsku, gdzie udzielamy pomocy prawnej, psychologicznej, rzeczowej i żywnościowej. Stałą opiekę znalazło u nas 150 rodzin. Pomogliśmy w ewakuacji domu dziecka z Żytomierza oraz około 50 osób z okolic Dniepropietrowska.

Do tej pory wysłalismy w głąb Ukrainy 20 transportów z pomocą humanitarną.

https://www.tiktok.com/@otwartekaszuby/video/7089672104534134021?is

Prowadzimy aktywizację seniorów, w tym również „most pokoleniowy”.

Bardzo ważne jest dla nas promowanie postaw obywatelskich wśród lokalnej społeczności, dlatego przetłumaczyliśmy Konstytucję RP na język kaszubski. Organizujemy również spotkania dla mieszkańców naszego regionu.

Kochamy Kaszuby, nasze jeziora i malownicze pagórki, dbamy o regionalne tradycje i język kaszubski. Chcemy,aby cały świat poznał naszą małą ojczyznę i jej historię, dlatego pomogliśmy w realizacji filmu „Wieś Sprwiedliwych”,, oraz książki Tomasa Słomczyńskiego „Kaszebe,

Organizujem regionalne eventy na kaszubach oraz aktywnie włączamy się w promocję naszego regionu.

Na co dzień wspólpracujemy z lokalnym samorządem oraz przedsiębiorcami.

Wspierają nas również liczni wolontariusze.

DOŁĄCZ DO NAS