ZBIÓRKA RZECZOWA – pn-pt 10-17 z możliwością rozszerzenia o weekend
Trwa zbiórka rzeczowa w siedzibie stowarzyszenia ul. Dworcowa 13 pawilon 10. Cały czas zbieramy podstawowe produkty opisane tutaj.
Pilne potrzeby na teraz: pani Swietlana potrzebuje składanego łóżka i psychologa do swojej mamy, która do Kartuz przyjechała wczoraj. Równie pilnie potrzebne są lekarstwa, chemia kosmetyki, baterie latarki, chemia do sprzątania, w tym płyny np. do mycia naczyń, karma dla zwierząt, przybory szkolne, kawa herbata, puszki i pudełka, aby przesypać cukier i to, co jest w papierze. Wydaliśmy już makaron. Potrzebne są jednorazowe tacki. Wszystko jest potrzebne dla osób, które wzięły walizkę.
Lista będzie aktualizowana na fanpage’u stowarzyszenia.
ZBIÓRKA PIENIĘŻNA
Trwa zbiórka pieniężna przeznaczona na kamizelki kuloodporne, hełmy, środki medyczne i inne elementy niezbędne dla broniących swojego kraju Ukraińców.
Wpłaty prosimy realizować na nasze konto:
Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby
PL 92 1090 1102 0000 0001 4238 3874
Tytułem: „Wsparcie dla Ukrainy”
Szczegóły tutaj.
WOLONTARIUSZE
Bardzo prosimy osoby dysponujące czasem lub innymi możliwościami wsparcia o zgłaszanie się poprzez formularz.
NOCLEGI INTERWENCYJNE
Zachęcamy do zgłaszania do rejestrów samorządów możliwości przyjęcia uchodźców pod swój dach. Choć będziemy starali się przekierowywać uchodźców na oficjalne tory (ze statusem uchodźca, objęci opieką przez samorząd), to prosimy również o zgłaszanie takich możliwości do nas w sytuacjach, kiedy z przyczyn różnych przez krótki czas uchodźcy nie będą mieli możliwości skorzystać z zasobów gmin.