W ramach Funduszu Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!” stworzonego przez Kulczyk Foundation , Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby dostało dofinansowanie, które umożliwi utworzenie w Ukrainie „Bezpiecznej Przestrzeni”.

Będzie to sala przystosowana do pełnego i komfortowego wypoczynku kobiet z dziećmi. ,,Bezpieczna Przestrzeń,, ma na celu stabilizację i przywrócenie im dobrostanu psycho-emocjonalnego oraz zorganizowanie zajęć integracyjnych. W tym miejscu będą mogły skorzystać z pomocy psychologa, otrzymać wsparcie formalno – prawne oraz skorzystać z bogatej oferty zajęć integracyjnych. To pomoże im chociaż na chwilę odetchnąć od wojennej traumy.

Projekt będzie realizowany bezpośrednio w Ukrainie!!!

Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy
„Cześć Dziewczyny!”, to specjalny fundusz, dzięki któremu Kulczyk Fundation gromadzi pieniądze na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja kobiet z Polski i Ukrainy, która decyduje m.in. do kogo trafią granty z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. W pierwszej edycji Programu Grantowego wartość grantów sięgnęła prawie miliona złotych.

Skład Siostrzeństwa Polsko-Ukraińskiego: m.in. Dominika Kulczyk, Magdalena Adamowicz, Henryka Bochniarz, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk i wiele innych niesamowitych Kobiet.