W dniu 19.08.2022 z okazji Międzynarodowego Dnia Pomocy Humanitarnej na Rynku w Kartuzach odbył się koncert zorganizowany przez nasze stowarzyszenie.

Wystąpili w nim:

BRAVA

Boryslava Bilotserkivska

– znana Ukrińska artystka, laureatka wielu prestiżowych nagród w Ukrainie oraz poza jej granicami

oraz

Pavlo Tobakov – zwycięzca The Voice of Ukraine.

fot. http://www.magfoto.pl/
fot.http://www.magfoto.pl/

Okazją do świętowania był światowy dzień pomocy humanitarnej.

Mając pod opieką 1500 osób w naszym Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach oraz Centrum Wsparcia Uchodźców w Gdańsku, a także organizując stałe transporty humanitarne wgłąb Ukrainy było to dla nas bardzo ważne wydarzenie.

Otworzył je nasz przewodniczący Krzysztof Rek wraz z burmistrzem Kartuz oraz prowadzącą wydarzenie Aleksandrą Cieszyńską.

W przerwie pomiędzy koncertami mieliśmy okazję podziękować naszym sponsorom, którzy od pierwszych dni wojny pomagają nam w naszych działaniach na rzecz społeczności ukraaińskiej.

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby otrzymało również podziękowanie od ukraińskiej organizacji ,, Ukrańcy Żyte,, za nasze działania w zakresie transportów humanitarnych, w tym osobne podziękowania dla naszych wspaniałych kierowców, którzy z narażeniem życia dowożą wszystko na miejsce.

Mieliśmy też przyjemność gościć ukraińskich paramedyków,którzy przyjechali do nas z Kramatorska mobilną salą operacyjną, w której ukraińskich żołnierzy rannych na pierwszej linii frontu operuje dwoje polskich chirurgów. Przeprowadzono w niej już 42 poważne operacje ratujące życie.

Pogoda dopisała, wykonawcy podbili serca publiczności, a zebrani goście bawili się wyśmienicie.

Podczas koncertu udało nam się zebrać kwotę 1694,33zł oraz 5,00 USD. Już podczas koncertu przekazaliśmy 1500zł odjeżdżającym do Kramatorska paramedykom na zakup niezbędnych środków medycznych. Pozostała kwota oraz dary rrzeczowe od mieszkańców Kartuz zostaną przeznaczone na dalszą pomoc humanitarną.

Śpiąc spokojnie w ciepłych łóżkach my i nasze dzieci jesteśmy bezpieczni. Pamiętajmy o tych, którzy na terenach objętych działaniami wojennymi zasypiają w piwnicach lub bez dachu nad głową.

Jeżeli chcecie wesprzeć naszą pomoc humanitarną, która dociera w takie rejony, prosimy o wpłatę na konto naszego stowarzyszenia: 92 1090 1102 0000 0001 4238 3874

lub wsparcie darami rzeczowymi w naszym Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach, ul.Dworcowa 13A oraz Centrum Wsparcia Uchodźców w Gdańsku, ul. Hołdu Pruskiego 6.