Serdecznie zapraszamy na uroczyste odczyty Preambuły Konstytucji RP w języku kaszubskim, które odbędą się w maju 2018 r. w wielu miejscowościach na Kaszubach.

Odczyty są częścią projektu Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”, w efekcie którego Konstytucja RP zostanie w całości przetłumaczona na język kaszubski. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Kartuski.

W roku obchodów 100-lecia niepodległości, projekt tłumaczenia Konstytucji RP na język kaszubski nawiązuje do dewizy Kaszubów „Nie ma Kaszub bez Polonii – a bez Kaszub Polski” i jest wyrazem zarówno troski o rozwój kultury kaszubskiej, jak i patriotyzmu narodowego.

Już 3 maja odczyty Preambuły Konstytucji RP odbywać się będą m. in. w Kartuzach, Stężycy i Borzestowie, a w kolejnych tygodniach w wielu innych miejscowościach na całych Kaszubach.

Jeśli są Państwo zainteresowani projektem, albo chcieliby Państwo zorganizować odczyt Preambuły Konstytucji RP po kaszubsku u siebie w miejscowości, prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected] lub poprzez Facebook’a.