W celu poprawy jakości życia, integracji środowiska seniorskiego oraz zmniejszenia poziomu wykluczenia społecznego seniorów, a także zwiększenia ich świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej i żywieniowej w ramach projektów ,,Bo wiek, to tylko liczba,, dofinansowanego przez Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Pomorskiego oraz ,,Żyj pełnią życia bez względu na wiek,, przeprowadziliśmy szereg warsztatów skierowanych do tej grupy lokalnj społeczności.

„Ziołowe inspiracje”, w których Edyta Słomczyńska Fundacja Chlorofeel podzieliła się swoją pasją w zakresie tworzenia kosmetyków naturalnych 🍀🍀. Uzestniczki mogły zapoznać się ze składnikami zawartymi w kremach oraz ich wpływie na organizm człowieka. Dowiedziały się także jak dbać o określony rodzaj cery.

Każda z Pań wyszła z naszych zajęć ze słoiczkiem własnręcznie wykonanego kremu, a co najważniejsze z uśmiechem na ustach. Zapach lawendy pozostał w pomieszczeniu jeszcze długo po spotkaniu.

Kolejnym było spotkanie towarzyskie zorganizowane dla seniorów z Kościerzyny, urozmaicone warsztatem prowadzonym przez Panią Bogumiłę Bednarek Kaszubska Galeria Edukacyjna „Piękno Kwiatów w Bibule” .

Pani Bogumiła swoimi dziełami zasłynęła w świecie, otrzymując nawet dwie międzynarodowe nagrody w Szanghaju. Prowadzi swoją działalność, jest rękodzielnikiem i przewodnikiem po Ziemi Kaszubskiej, zajmuje się rzeźbiarstwem, malowaniem na szkle, szyciem abażurów, ale przede wszystkim jej wielką pasją i zamiłowaniem jest tworzenie kwiatów z bibuły.

Seniorzy podczas spotkania wykonali przepiękne róże,z kolorowej bibuły. Oprócz walorów artystycznych było to również świetne ćwiczenie dla rąk.

Warsztaty umilały ciekawe opowieści o kwiatach, przyrodzie oraz na wiele innych tematów. Seniorzy świetnie się integrowali, widać było,że czerpią ogromną przyjemność z tego spotkania.

Zainspirowani otaczającą ich przyrodą stworzyli przepiękne kwiaty. Ich kreatywność i energia były niesamowite. Po zakończeniu warsztatów otrzymaliśmy podziękowanie za zorganizowanie tego spotkania.

My również dziękujemy Pani Bogumile za niesamowite warsztaty i już wkrótce zapraszamy na wydarzenia związane z naszymi kolejnymi projektami