Drugiego grudnia w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się I uroczysta Gala naszego Stowarzyszenia. W ten szczególny sposób chcieliśmy podziękować współpracującym z nami wolontariuszom, darczyńcom i sympatykom za pomoc w realizacji naszych działań.

Dzięki nim pomocą materialną objęto ponad 7000 uchodźców, udzielono ponad 3 000 porad obywatelskich oraz 200 h porad psychologicznych. Ponad 100 osób uczestniczyło w kursach nauki języka polskiego. Wspólnie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt transportów humanitarnych w głąb Ukrainy.

,,– Podczas kilku miesięcy udało się nie tylko kontynuować ważne dla lokalnej społeczności projekty: dotyczące wsparcia seniorów czy powołania uniwersytetu ludowego, ale też stworzyć bezsprzecznie największą w powiecie kartuskim, jeśli nie na całych Kaszubach, bazę wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, gdzie materialną pomocą objęto ponad 7000 osób, nie mówiąc o setkach godzin pomocy psychologicznej, obywatelskiej, prawnej czy warsztatach językowych i aktywizacyjnych – mówił Krzysztof Rek, przewodniczący Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby.,,

Zawsze Pomorze

W części artystycznej wystąpili Nazar Tatsushyn, tenor, solista Filharmonii Lwowskiej oraz nasze wspaniałe wolontariuszki Anna Wołczecka i Anna Uzarek.

Podczas Gali wręczyliśmy okolicznościowe dyplomy i statuetki wyonane przez kaszubską artystkę Jolantę Wolską-Mielewczyk.

DARCZYŃCĄ ROKU 2022 została firma MIELEWCZYK.

AMBASADOREM DOBRA 2022 zostali:

  •  firma WODKAN GRZENKOWICZ
  • biuro rachunkowe ,AKROS,, Agnieszka Górnowicz.
  •  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk
  • burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński

Galę zakończyliśmy symboliczną lampką zampana.

To bardzo miłe , że byliscie z nami na naszej Gali . Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne pragnienie czynienia dobra. Dzięki Wam świat staje się lepszy.